11 آذر 1391

جواب به 09 با سلام پدر و مادر من با هم مشكل دارند وبا یكدیگر دعوا میكنند. من باید چه كار كنم؟ لطفا راهنماییم كنید . ممنون.

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: مشاوره   /  رتبه دهید:

سلام دانش آموز خوب؛ من به تو حق می دهم كه از این مساله ناراحت باشی. هر كس دیگری هم جای تو بود ناراحت می شد.ولی همیشه در روبرو شدن با یك مشكل به این فكر كن كه در رابطه با آن، چه كاری از دستت برمی آید.وظیفه ات در رابطه با این مشكل چیست؟اصلا كسی از تو توقع رفع این مشكل را دارد؟تو در به وجود آمدن این مشكل چه تاثیری داشته ای؟آیا دیگران تو را در شكل گیری این مشكل مقصر می دانند؟ در حال حاضر وظیفه ات رفع این مشكل است یا اینكه وظیفه ی دیگری داری؟ اگر فكر میكنی كه میتوانی با اقوام و خویشانت صحبت كنی تا واسطه شوند این كار را بكن. اگر فكر میكنی كه می توانی با صحبت كردن با پدر و مادرت موثر واقع شوی این كار رو بكن. ولی آیا فكر میكنی بیشتر از این از دست تو كاری برمی آید.همیشه برطبق توان و وظیفه ات كار كن و بیشتر از آن از خودت توقع نداشته باش. و این را بدان كه وظیفه ی اصلی تو در حال حاضر درس خواندن است، وظیفه ای كه میتواند در موفقیت تو در آینده مفید باشد. و البته این را بدان كه ضرب المثل معروفی است كه می گوید "مرد و زن دعوا كنند ابلهان باور كنند" یعنی اینكه مرد و زن در زندگی مشترك خود هر .قدر با هم جروبحث كنند باز هم زندگی با یكدیگر را دوست دارند و به راحتی آن را از دست نمی دهند بنابراین زیاد نگران نباش و همیشه به فكر انجام وظیفه ی خودت باش. موفق باشی

تعداد مشاهده (1498)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مقاله "جواب به 09 با سلام پدر و مادر من با هم مشكل دارند وبا یكدیگر دعوا میكنند. من باید چه كار كنم؟ لطفا راهنماییم كنید . ممنون."


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

     
 
نقشه سایت