13 آذر 1391

هشت روش موثر در تمركز حافظه

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
3/5هشت روش موثر در تمركز حافظه

آیا اخیرا فراموش می كنید ، دسته كلید خود را كجا گذاشته اید؟ داخل اتاق میشوید بدون اینكه بدانید برای چه كاری به آن سمت میروید؟

آیا بعد از ریختن چای در استكان قوری را در یخچال می گذارید؟ شماره تلفن منزل خود را فراموش می كنید ؟

نگران نباشید! متخصصان معتقدند كه استرس های روزمره تا حدی مغز انسان را تحت تاثیر قرار می دهند كه كم حافظگی را به وجود می آورد.

روانشناسان در این زمینه توصیه می كنند كه :

١. موز بهترین دوست حافظه

ویتامین B بهترین تغذیه حافظه است و موز دارای این منبع غنی میباشد.

٢. مهربانی با خویشتن

انجام كارهای مورد علاقه مانند خریدن یك شاخه گل ,كتاب رمان,ملاقات دوستان قدیمی و ........ باعث افزایش ترشح هورمون " دوپامین " می شود كه احساس خوبی را در فرد به وجود می آورد و این افزایش تاثیر مثبتی بر سلسله اعصاب و آن بخش از مغز كه مسوول حافظه است میگذارد.

٣. قدم بزیند :

زنان یا مردانی كه در به طور مرتب قدم می زنند بسیار كمتر دچار فراموشی میشوند . چرا؟ تحقیقات نشان داده است كه فعالیت ,ارتباط مغزی را در بخشی كه ذهن مسوول حافظه است گسترش می دهد.

۴. غذای سس دار نخورید :

بر اساس تحقیقات انجام شده برروی عادت غذایی بیش از ٨ هزار نفر , استفاده از این نوع سس ها و غذاهای سویا دارباعث كاهش قدرت حافظه می شود. علت آن است كه یك ماده شیمیایی موجود در این نوع سس ها و سویا كه گفته می شود ضد سرطان و بیماری قلبی است دقیقا عكس این خواص را با خود دارد. با این حال یك بار خوردن آن در هفته چندان مشكلی ندارد!

۵. خواب به موقع :

یك استراحت خوب مغز می تواند اطلاعات بیشتر و بهتری را به حافظه شما باز گرداند تا مغزی كه تمام روز را بدون استراحت گذرانده باشد .

۶. بیشتر به خودتان برسید :

تحقیقات نشان می دهد افرادی كه رژیم های غذایی بسیار كم كالری در برنامه روزانه خود دارند نه تنها پروسه اطلاع رسانی را بسیار كند انجام می دهند بلكه از دیگر افراد هم سن و سال خود كه این رژیم را ندارند نیز كمتر قادر به استفاده از حافظه خود می باشند. لذا به فكر خود باشید و رژیم های غیر موجه را فراموش كنید.

٧. چای گیاهی بنوشید :

آهن برای عملكرد صحیح حافظه ضروری است و نوشیدنی های كافئین دار به علت دارا بودن موادی به نام " تانن " ( اسید تانیك) كه ٧۵ درصد آهن موجود در بدن را از بین می برند برای حافظه مضر هستند.

٨. خوردن قند و شكر مصنوعی را كاهش دهید:

این امر ممكن است در كاهش وزن به شما كمك كند اما نوشیدن بیش از یك یا دو نوشیدنی رژیمی در طول روز حافظه دراز مدت شما را تخریب می كند . خوشبختانه تاثیرات منفی این مسئله دائمی نیست و شما به راحتی می توانید با قطع مصرف شیرینی های مصنوعی مجددا حافظه خود را اصلاح كنید.

irannaz.com

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی

www.persianv.com

 

تعداد مشاهده (2717)       نظرات (3)

نظرات کاربران درباره خبر "هشت روش موثر در تمركز حافظه"


بسیار عالی

very good

محشر بود

نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

     
 
نقشه سایت